Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców

Print Drukuj
KOMUNIKAT!
logo tarcza

 
Na podstawie art. 15 zzd ustawy o szczegółowych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2020, poz. 568), Dyrektor Urzędu Pracy w Łęczycy z dniem 02.04.2020 r. ogłasza nabór wniosków o pożyczkę na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorców, którzy prowadzili działalność gospodarczą przed dniem 1 kwietnia 2020 r.
UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!
WNIOSKI SKŁADAMY WRAZ Z PODPISANĄ UMOWĄ POŻYCZKI!

Formularz wniosku, umowa o udzielenie pożyczki, zasady udzielania i instrukcja są dostępne na stronie:
https://psz.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/pozyczka

 
Jeśli  rolnik/podmiot  prowadzący  działalność  rolniczą  posiada  wpis  do  CEIDG  lub  KRS (w ramach rejestru przedsiębiorców) – może w związku z działalnością objętą tym wpisem ubiegać się o pożyczkę. W  przypadkach  kiedy podmiot ubiegający się o pożyczkę prowadzi działalność w sektorze rybołówstwa  i  akwakultury  lub  w  zakresie  produkcji  podstawowej  produktów  rolnych wymienionych w załączniku I do Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, konieczne jest   przekazanie   do   PUP   bardziej  szczegółowych  informacji.  W  takich  sytuacjach z wnioskiem  o  pożyczkę  należy  dodatkowo  złożyć  informacje  określone  w  części C formularza dostępnego na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pod  bezpośrednim  linkiem: https://www.uokik.gov.pl/download.php?id=19264. Informacja o konieczności złożenia dodatkowych informacji została umieszczona w Zasadach ubiegania się o środki Funduszu Pracy na uzyskanie pożyczki dla mikroprzedsiębiorcy. W przypadku, gdy Wnioskodawca oświadczy, że prowadzi  działalność również w sektorze rolnictwa lub rybołówstwa, ale nie ma rozdzielności rachunkowej, może otrzymać pomoc, jednak nie  do limitu  800  000  euro,  ale  do  limitu  właściwego  dla  tej pomocy  w  odniesieniu  do  sektora rolnego (100 000 euro) lub rybnego (120 000 euro) – w zależności, którą z tych działalności prowadzi. Urząd pracy musi zatem sprawdzić czy pożyczka mieści się we właściwym limicie. Natomiast w  przypadku  prowadzenia  rozdzielności rachunkowej (i prowadzenia  wszystkich tych działalności) beneficjent mógłby otrzymać pomoc na działalność gospodarczą do 800 000  euro  oraz  pomoc  na  działalność  rolną  do  100  000  euro  oraz  pomoc  na  działalność w sektorze rybołówstwa do 120 000 euro. Należy dodatkowo zwrócić uwagę, że pomoc w postaci pożyczki może być udzielona, jeśli przedsiębiorca  na  dzień  31  grudnia  2019  r.  nie  spełniał  kryteriów  przedsiębiorstwa znajdującego się w trudnej sytuacji w rozumieniu art. 2 pkt 18 rozporządzenia Komisji (UE) nr  651/2014 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187/1 z 26.06.2014 r. ze zm.).Informacja ta również jest umieszczona w Zasadach.
 
Wnioski można składać w postaci elektronicznej poprzez platformę Praca.gov.pl (wniosek wraz z umową opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym, pozwolą na obsługę  sprawy bez konieczności wizyty w urzędzie pracy).
Wnioski można również składać do skrzynki podawczej w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Łęczycy, przy ulicy Sienkiewicza 31 w Łęczycy.

Formularze wniosków znajdują się na stronie internetowej:

https://leczyca.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/15zzd-pozyczka
Informacje o publikacji dokumentu